عینک آفتابی زمستانی

همه‌ ما علاقه‌مند هستیم از زیبایی‌ها و جاذبه‌های فصل زمستان استفاده کنیم، عده‌ای با ورزش‌ کردن و بعضی‌ها در جمع‌ های دوستانه یا تنها قدم‌ زدن در یک فضای برفی. فقط یادتان باشد هما‌ن‌ طور که بدن شما با لباس‌های مناسب گرم می‌شود، چشم‌ های‌ تان‌ نیز در فصل زمستان به مراقبت ویژه احتیاج دارند. «دکتر ابراهیم جعفرزاده پور» متخصص بینایی سنجی (اپتومتریست) در این باره چنین توضیح می‌دهد

ضخامت و رنگ عینک نیز مهم است؛ ضخامت عدسی عینک‌های مخصوص ورزش‌های زمستانی بین 2 تا 2/3 میلی‌متر است. توصیه می‌کنم از عینک‌‌هایی با عدسی قهوه‌ای استفاده کنید؛ میزان تیرگی و دانسیته اپتیکال این عینک‌ها هم باید بین 0 تا 5 باشد که با نظر متخصص انتخاب می‌شود. برای کسانی که در محیط‌ های کوهستانی و برفی هستند باید این دانسیته بین 5/2 تا 5/3 باشد، البته میزان زمان حضور فرد در محیط برای انتخاب بهترین دانسیته اهمیت دارد. افراد دارای آستیگمات، چشم‌های روشن یا آنهایی که سن‌شان بالای 40 سال است باید از عینک‌هایی با دانسیته رنگی بیشتر «‌تیره تر» استفاده کنند.
🎯علاوه بر موارد گفته شده لازم است به خاصیت پولاریزه بودن عینک‌های آفتابی یا ورزشی مخصوص فصل زمستان توجه شود. عدسی این عینک‌ها چشم را از نورهای آزاردهنده محافظت می‌کند؛ استفاده از این عینک‌ها برای اسکی‌ بازان و کوهنوردها بسیار ضروری است.
اگر می‌خواهید به کیفیت پوشش پولاریزه عینک پی ببرید ساده‌ترین راه تشخیص این است که نمایشگر تلفن همراه خود را از درون عدسی عینک نگاه کنید، با حرکت تلفن، صفحه نمایشگر باید تاریک و روشن شود.
🔴نکته مهم
در فصل زمستان و به‌ طور کلی هوای بسیار سرد احتمال سوختگی چشم در اثر سرما وجود دارد. افرادی که دچار سرمازدگی می‌شوند معمولاً این عارضه را تجربه می‌کنند. در چنین حالتی سطح چشم متورم خواهد شد هر چند که بعد از مدتی التیام می‌یابد. اگر فرد در هوای سرد، دمای زیر صفر درجه و باد شدید قرار بگیرد این عارضه تشدید می‌شود. برای پیشگیری از سوختگی چشم در فصل سرما از عینک مخصوص استفاده کنید
#عینک_هیراد_نبش_هاشمیه18

🆔https://telegram.me/hirad_optic

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ به سوال امنیتی (الزامی) * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.