ویژگی های عینک آفتابی ورزشی در محیط باز | بینایی سنجی و عینک هیراد

ویژگی های عینک آفتابی ورزشی در محیط باز

همه چیز برای خرید عینک آفتابی ورزشی در فضای باز

عینک آفتابی ورزشی برای ورزش و فعالیت در فضای باز یک ابزار مهم برای محافظت از چشمان شما در برابر اشعه های مضر UV و نور خیره کننده خورشیدی است. این نوع عینک ها طراحی شده اند تا ویژگی های خاصی داشته باشند که مناسب برای ورزشکاران و فعالیت های فیزیکی در فضای باز باشند.

امروزه مدل های مختلفی از این نوع عینک ها طراحی و تولید شده است که برای هر نوع فعالیت ورزشی کاربرد دارد و متیواند به شما در انجام این سبک ورزش ها کمک کند. هر ورزشی که در محیط باز صورت میگیرد به یک سری ویژگی های کلیدی نیاز دارد که به راحتی انجام حرکات ورزشی کمک شایانی میکند.

قابلیت و ویژگی های عینک آفتابی برای ورزش در فضای باز:

  1. محافظت از چشم:

   – عینک آفتابی ورزشی باید دارای فیلتر UV400 باشند تا از ورود اشعه های مضر UV-A و UV-B به چشم ها جلوگیری کنند. این محافظت از چشمان شما در برابر آسیب های احتمالی ناشی از تابش خورشید بسیار مهم است.

قابلیت و ویژگی های عینک آفتابی برای ورزش در فضای باز:

  1. طراحی سبک و سازگار با ورزش:

   – عینک آفتابی ورزشی باید دارای یک قاب سبک و محکم باشند که بتوانید آنها را به راحتی بر روی چشمانتان بگذارید و در طول فعالیت های ورزشی به آنها اعتماد کنید. همچنین، دسته ها و نوک های عینک باید طوری طراحی شده باشند که در حین ورزش ثابت بمانند.

سبک و استایل طراحی مهم ترین نکته در این عینک ها است تا به شما این امکان را به دهد به آسانی بالا ترین کارایی را در زمان ورزش و فعالیت در محیط باز برای شما به ارمقان می آورد.

  1. عدسی های مقاوم در برابر خش و ضربه:

   – عینک ورزشی باید دارای عدسی هایی مقاوم در برابر خش و ضربه باشند. این امر می تواند در محافظت از چشمان شما در مقابل آسیب های ناشی از ضربات ناگهانی مانند توپ ها، شیشه های مخروطی، یا اشیاء دیگر در حین ورزش مفید باشد.

  1. عدسی های ضد مه و بخار:

   – ورزش در فضای باز ممکن است با وضعیت های آب وهوایی مختلفی همراه باشد. برای مثال، در دماهای بالا می تواند بخار ایجاد شود و عدسی های ضد مه و بخار می توانند از تار شدن عینک ها جلوگیری کنند و برای دید بهتر در هر شرایطی کمک کنند.

  1. تنظیمات قابل تغییر:

   – برخی عینک های ورزشی دارای عدسی های قابل تعویض هستند که به شما این امکان را می دهند تا عدسی های مخصوص به نیازهای ورزشی تان را با نمره یا بدون نمره بر روی عینک خود داشته باشید. برای مثال، عدسی های آفتابی و عدسی های شفاف برای محیط های مختلف قابل استفاده هستند.

  1. محکم ترین قاب ها:

   – عینک های ورزشی باید دارای قاب های محکم و قدرتی باشند تا در مقابل ضربات و تکان های ناگهانی مقاومت کنند.

  1. قابلیت های افزودنی:

   – برخی از عینک های ورزشی دارای ویژگی های افزودنی مانند تنظیم نور عدسی، قابلیت اتصال به دوربین های اسپرت، و حتی قابلیت اتصال به تلفن همراه برای پیگیری اطلاعات فیزیولوژیکی مانند ضربان قلب می باشند.

ویژگی های عینک آفتابی ورزشی در محیط باز

  1. قیمت مناسب:

   – عینک های ورزشی با توجه به ویژگی ها و برند، قیمت های مختلفی دارند. مهم است که عینکی با کیفیت مناسب و قیمت معقول را انتخاب کنید.

  1. مدل و طراحی زیبا:

   – اغلب ورزشکاران هم می خواهند که عینک های خود را با ظاهری جذاب و مدرن داشته باشند. از همین رو مدل و طراحی های متنوعی وجود دارد که میتواند استایل ورزشی شما به نسبت جذاب تر و حرفه ای تر کند.

  1. تعمیر و نگهداری آسان:

    – اطمینان حاصل کنید که عینک های ورزشی شما قابلیت تعمیر و نگهداری آسان دارند تا در صورت لزوم بتوانید آنها را تعمیر کرده و استفاده ی طولانی مدت از آنها داشته باشید.

شما برای خرید انواع مدل های مختلف عینک های ورزشی میتوانید به وب سایت بینایی سنجی و عینک هیراد سر بزنید و از جدید ترین و حرفه ای ترین عینک های ورزشی روز دنیا مطلع شوید.

امتیاز :
5/5

مطالب مرتبط

قبل از خرید عینک باید به چه نکاتی توجه داشته باشیم؟

راهنمای انتخاب عینک مناسب با توجه به فرم صورت

چرا انتخاب عینک مناسب و منطبق با فرم صورت شما اهمیت خیلی زیادی دارد؟ یکی از دغدغه های همه افرادی که قصد استفاده از عینک آفتابی یا عینک طبی دارند منطبق شدن فرم صورت شخص با طراحی عینک است که در این مقاله به طور کامل به آن پرداختیم. شما با خواندن و رعایت نکات گفته شده در این مقاله میتوانید انتخاب دقیق تری را در مورد عینک خود داشته

ادامه مطلب »
عدسی عینک آفتابی

انواع مختلف جنس عدسی

نحوه انتخاب جنس مناسب برای عدسی عینک آفتابی عینک های آفتابی، یک راه عالی برای محافظت از چشمان شما در برابر اشعه های مضر فرابنفش (UV) خورشید است. اما برای استفاده حداکثری از عینک آفتابی خود، باید بهترین جنس عدسی را برای نوع عینک آفتابی خود انتخاب کنید. مواد مختلف مزایای متفاوتی دارند، بنابراین درک انواع مختلف عدسی ها و آنچه که آنها می توانند ارائه دهند ضروری است. انواع

ادامه مطلب »
First-Glasses

تاریخچه عینک ها

منشاء و پیدایش عینک به گفته کارشناسان، از زمان کشف آتش و اختراع چرخ توسط بشر، عینک پنجمین اختراع مهم است. دلیل: برای اولین بار در تاریخ بشر، میلیون ها نفر علیرغم مشکلات بینایی خود توانستند از دید خوبی برخوردار شوند. امروز ما این را بدیهی می دانیم، اما برای قرن ها هیچ راه حلی برای کسانی که از اختلال بینایی رنج می برند وجود نداشت و ساخت عینک مدرنی

ادامه مطلب »
عینک طبی

آیا استفاده از عینک چشم ها را ضعیف می کند؟

آیا استفاده از عینک طبی چشم را ضعیف می کند؟ این سوالی است که بسیاری از افراد از خود می پرسند، به خصوص کسانی که به تازگی برای اولین بار عینک تجویز شده است. در این مقاله به طور کامل به این موضوع می پردازیم که آیا استفاده از عینک طبی باعث ضعیف شدن چشم می شود یا خیر. پاسخ کوتاه: خیر، استفاده از عینک طبی باعث ضعیف شدن چشم

ادامه مطلب »
همه چیز برای خرید عینک آفتابی ورزشی در فضای باز
همه چیز برای خرید عینک آفتابی ورزشی در فضای باز
همه چیز برای خرید عینک آفتابی ورزشی در فضای باز
همه چیز برای خرید عینک آفتابی ورزشی در فضای باز
مشاوره

مشاوره رایگان