راهنمای انتخاب عینک برای افراد با بینی بزرگ | بینایی سنجی و عینک هیراد

راهنمای انتخاب عینک برای افراد با بینی بزرگ

عینک مناسب برای افراد با بینی بزرگ

بینی بزرگ یکی از ویژگی های ظاهری است که برخی افراد از آن ناراضی هستند. این امر می تواند باعث شود که فرد احساس کند بینی اش بیش از حد برجسته است و چهره اش نامتناسب به نظر می رسد. یکی از راه های کاهش این احساس، انتخاب عینک مناسب است.

عینک مناسب برای افراد با بینی بزرگ، عینک هایی هستند که باعث می شوند بینی کوچک تر و متناسب تر به نظر برسد. در این مقاله، به بررسی نکات مهم در انتخاب عینک مناسب برای افراد با بینی بزرگ می پردازیم.

فرم فریم

یکی از مهم ترین نکات در انتخاب عینک مناسب برای افراد با بینی بزرگ، فرم فریم است. فریم هایی که باعث می شوند بینی کوچک تر به نظر برسد، فریم هایی هستند که:

 • پهن و کشیده باشند. فریم های پهن و کشیده، باعث می شوند که توجه ها به سمت لبه های عینک و پشت گوش ها کشیده شود و در نتیجه، بزرگی بینی کمتر به چشم بیاید.
 • فاصله زیادی بین دو عدسی داشته باشند. فاصله زیاد بین دو عدسی، باعث می شود که بینی در زیر عینک خیلی بزرگ و پهن به نظر نرسد.

در مقابل، فریم هایی که باعث می شوند بینی بزرگ تر به نظر برسد، فریم هایی هستند که:

 • کوچک و گرد باشند. فریم های کوچک و گرد، باعث می شوند که توجه ها به سمت مرکز صورت و بینی جلب شود و در نتیجه، بزرگی بینی بیشتر به چشم بیاید.
 • فاصله کمی بین دو عدسی داشته باشند. فاصله کم بین دو عدسی، باعث می شود که بینی در زیر عینک خیلی نزدیک به چشم ها به نظر برسد و در نتیجه، بزرگ تر به نظر برسد.

رنگ فریم

رنگ فریم نیز می تواند در کوچک تر نشان دادن بینی تأثیرگذار باشد. رنگ های تیره، باعث می شوند که بینی کوچک تر به نظر برسد. در مقابل، رنگ های روشن، باعث می شوند که بینی بزرگ تر به نظر برسد.

جنس فریم

جنس فریم نیز می تواند در کوچک تر نشان دادن بینی تأثیرگذار باشد. فریم های پلاستیکی و استات، نسبت به فریم های فلزی، باعث می شوند که بینی کوچک تر به نظر برسد.

Glasses-for-Big-Noses

طرح فریم

طرح فریم نیز می تواند در کوچک تر نشان دادن بینی تأثیرگذار باشد. فریم های طرح دار، باعث می شوند که توجه ها به سمت طرح فریم جلب شود و در نتیجه، بزرگی بینی کمتر به چشم بیاید.

سایر نکات

علاوه بر نکات ذکرشده، موارد دیگری نیز وجود دارند که در انتخاب عینک مناسب برای افراد با بینی بزرگ باید به آنها توجه کرد. از جمله این موارد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فرم صورت. فرم صورت نیز در انتخاب عینک مناسب تأثیرگذار است. افراد با بینی بزرگ، بهتر است از عینک هایی استفاده کنند که با فرم صورت آنها هماهنگی داشته باشد.
 • رنگ پوست. رنگ پوست نیز در انتخاب عینک مناسب تأثیرگذار است. افراد با پوست تیره، بهتر است از عینک هایی با رنگ های تیره تر استفاده کنند.
 • استایل شخصی. استایل شخصی نیز در انتخاب عینک مناسب تأثیرگذار است. افراد باید عینک هایی را انتخاب کنند که با استایل شخصی آنها هماهنگی داشته باشد.

در ادامه، چند نمونه از عینک های مناسب برای افراد با بینی بزرگ را معرفی می کنیم:

 • عینک های گربه ای: عینک های گربه ای، یکی از محبوب ترین مدل های عینک برای افراد با بینی بزرگ هستند. این عینک ها دارای فریم های پهن و کشیده هستند که باعث می شوند بینی کوچک تر به نظر برسد.
 • عینک های خلبانی: عینک های خلبانی، یکی دیگر از مدل های عینک مناسب برای افراد با بینی بزرگ هستند. این عینک ها دارای فریم های پهن و گرد هستند که باعث می شوند بینی کوچک تر به نظر برسد.
 • فریم های مربعی و مستطیلی پهن: این فرم فریم ها توجه را به سمت لبه های عینک و گوش ها می کشانند و بینی را کوچکتر نشان می دهند.
 • فریم های با رنگ تیره یا طرح دار: رنگ های تیره و طرح های برجسته توجه را از بینی دور می کنند و آن را کوچکتر نشان می دهند.

در نهایت، بهترین راه برای انتخاب طرح فریم مناسب برای بینی بزرگ، آزمایش کردن انواع مختلف فریم است. به یک اپتومتریست یا متخصص عینک مراجعه کنید تا به شما کمک کند تا طرح فریمی را پیدا کنید که به بهترین وجه به صورت شما بخورد.

امتیاز مقاله :
5/5

مطالب مرتبط

Buy-Sunglasses-SH-M

خرید عینک آفتابی (قسمت اول)

راهنمای خرید عینک آفتابی عینک آفتابی یکی از ضروری ترین اکسسوری های هر فرد است که علاوه بر محافظت از چشم ها در برابر اشعه های مضر خورشید، می توانند به زیبایی چهره شما نیز کمک کنند. با توجه به

ادامه مطلب »
عینک آفتابی جورجیو ولنتی

برند عینک جورجیو ولنتی

جورجیو ولنتی: دنیایی از ظرافت و کیفیت ایتالیایی در قاب عینک جورجیو ولنتی، برندی ایتالیایی که در سال ۲۰۰۸ میلادی متولد شد، با ارائه عینک‌های آفتابی و طبی باکیفیت و خوش‌طراحی، به سرعت در میان اهالی مد و فشن جایگاه

ادامه مطلب »
Swimming-Glasses

راهنمای خرید عینک طبی شنا

خرید عینک شنا طبی  عینک طبی شنا یک وسیله ضروری برای افراد مبتلا به بیماری‌های چشمی است که می‌خواهند از فعالیت‌های آبی لذت ببرند. این عینک‌ها از چشمان شما در برابر اشعه های مضر، رطوبت و مواد شیمیایی محافظت می

ادامه مطلب »
Size
Home
Shopping
User-Panel
مشاوره

مشاوره رایگان